Absorpční kalhotky bez biocidů a bez chemie

NAŠE KALHOTKY
NEOBSAHUJÍ STŘÍBRO​

Chceme, abychom zůstaly zdravé
Bez sříbra

Bez biocidů? V čem je problém?

Biocidy se používají k ničení nebo odpuzování škodlivých organismů. Fungují například tak, že paralyzují nervový systém nebo zhoršují schopnost reprodukce škodlivých mikroorganismů. Mezi biocidy patří také stříbrné soli, které někteří výrobci nazývají také “nano-stříbro”, “bakteriální inhibice” nebo “bioaktivní soli stříbra” či prostě stříbro. Jiným prostředkem k hubení plísní je pyrithionu zinečnatý, který je již ve Švédsku zakázán, protože ohrožuje plodnost.

V domácnostech se používá velké množství výrobků obsahujících biocidy, v některých případech aniž by o tom spotřebitelé věděli. Mezi tyto výrobky patří například prostředky na ochranu dřeva, spreje na hmyz či mravence, repelenty proti krysám a myším, barvy na stěny do koupelny nebo kuchyně, které zabraňují množení plísní, antibakteriální čisticí prostředky pro domácnost, ale také koberce, které jsou ošetřeny biocidy, aby se zabránilo napadení moly a brouky.

Někteří výrobci tyto chemikálie dávají i do vnitřních vrstev, aby menstruační kalhotky zbavili bakterií. Jenže to zabíjí i bakterie ve vagíně. Nepříjemnými následky mohou být alergické reakce, poškození vlastní bakteriální flóry pokožky, která je důležitá pro zdraví pokožky, a vývoj odolnosti proti patogenům.

Pokud se takové látky dotýkají ženského těla na intimních místech, nezabíjejí jen mikroorganismy, které kalhotky absorbovaly spolu s tekutinami, ale také mikroflóru uvnitř vagíny a ohrožují její zdraví. To žádná z nás nechce, a proto menstruační kalhotky PERTIES stříbro ani pyrithionu zinečnatý neobsahují. Rovněž neobsahují látky PFAS (per- a polyfluóralkylové látky) na sníženou tvorbu skvrn, které spojují s rakovinou, chorobami srdce, jater a sníženou plodností.

 

Mnoho značek používá ve svých kalhotkách plastové vrstvy. My ne. Plastové filmy, jako například polyuretanový laminát (PUL), jsou pružné, omyvatelné a výrobci je spojují s jinými druhy materiálů, takže je nevidíte ani necítíte. Tyto fólie a lamináty zachycují tekutinu ve svém nitru, což způsobuje, že tělo nemůže účinně dýchat. Zachycená tekutina a vlhkost nemohou uniknout, ale uniknout nemohou ani nebezpečné mikroby, které podporují množení bakterií, plísní a kvasinek. Ty způsobují zápach a vytvářejí nezdravé prostředí, které může také způsobit infekci a vést k možnému znehodnocení kalhotek.

Protože v našich vrstvách NEPOUŽÍVÁME PLASTOVÉ FILMY ani uretany zvané PUL tak, jako jiné značky, kapalina není zachycena v plastové vrstvě. Naše výrobky jsou odolné vůči protečení, protože jsou ze 100 % vyrobené z textilie a jsou prodyšné. Nepoužíváme výraz nepropustné. Vlhkost je odváděna od těla a prochází vlákny, aby poskytovala pohodlnější a bezproblémový zážitek z menstruace.

Mám Perties
Měj HAPPY PERIOD!
Naše menstruační kalhotky PERTIES jsou bez chemie, která by ti mohla ublížit. Nemáš se čeho bát.
Přesunout se na začátek