Jak pečovat o PERTIES

Krok 1: Odmočení

Poté, co kalhotky svlékneš, dej je odmočit do studené vody nebo je opláchni ve studené vodě

Krok 2: Praní

Můžeš je vyprat v teplé vodě ručně nebo dát do pračky.

  • Teplota vody do 40° při bavlně a jinak 60°
  • Doporučujeme prát světlé modely kalhotek se stejně barevným či světlým prádlem, aby se předešlo zabarvení světlé látky
  • V pračce vždy používej sáček na praní
  • Nepoužívej prostředek s glycerinem nebo pokud obsahuje mýdlo. Takový prostředek si můžeš zakoupit u nás – Pergent.
  • Nepoužívej aviváž

Krok 3: Sušení

Testy ukázaly, že naše výrobky lze sušit i v sušičce na nejnižší teplotu, avšak né do úplně sucha, aby se výrobky nesrazily. Nesuš na radiátoru ani na přímém slunci. Jednoduše rozprostřit je nebo zavěs, aby se zachovala integrita kalhotek. Je možné je zabalit do ručníku a nohama přitlačit. Neždímej.

Krok 4: Péče

Kalhotky jsou designovány tak, aby nezadržovaly pachy a fleky. Pokud si přesto chceš být jistá, namoč je před praním do roztoku octa a vody.
PERTIES Vrecko na pranie

Jaký prací prostředek

Glycerin nebo glycerol taky aviváž slepují chloupky mikrovláken v absorpční části kalhotek. Tím se časem snižuje jejich absorpce. Prohlédněte si video, kde je test kalhotek praných ve správném pracím prostředku a v takovém, který obsahuje glycerin a s použitím aviváže: 

Samozřejmě je zde otázka jaký prací prostředek používat. Nemůžeme zde zmínit žádnou konkrétní značku, ale zkus značky, které se specializují na praní dětského prádla a prádla pro těhotné ženy. Třeba si dávat pozor na to, aby prostředek neobsahoval glycerin a ani mýdlo, které je vyráběno za pomoci glycerinu. Dobrá zpráva je, že takový prostředek si můžeš zakoupit na naší stránce – Pergent.
Na obrázku vpravo je srovnán kus z jedněch a týchž kalhotek rozstřižených na polovinu, přičemž jedna polovina byla prana s použitím pracího prostředku s glycerinem a druhá bez něj. I když se možná pravá strana zdá být „krásnější“, není lepší. Jemné chloupky mikrovlákna jsou slepeny do trsů, což způsobuje menší absorpci kalhotek než s chloupky volně rozprostřenými. Látka je i na dotek tvrdší a ne tak jemná po správném praní. Samozřejmě toto se zhoršuje při každém praní s glycerinovým prostředkem, mezi něž patří i mýdlo. Podobně to vypadá i po použití aviváže.
Pranie s glycerínom

Skvrny v rozkroku

Některé ženy si všimly, že se na jejich kalhotkách tvoří skvrny jako na obrázku vpravo, případně po delším nošení se tvoří malé dírky v látce. je to způsobeno tehdy, je-li vaginální výtok kyselejší, než by měl být. Není to jen problém menstruačních kalhotek, ale problém toho, že to není vidět na běžných kalhotkách světlé barvy, tedy objevuje se iu normálního spodního prádla. Skvrny se nemusí objevovat po každém nošení, protože vaginální sekret nemá stálou kyselost. V žádném případě to však nemá žádný vliv na funkčnost absorpčních kalhotek.
škvrny na nohavičkách

Teplota při praní a sušení

Absorpčné Vrstvy
Každý výrobce absorpčních kalhotek nedoporučuje prát kalhotky při teplotě vyšší než 40° a nedoporučuje je sušit v sušičce ani na radiátoru. Důvodem je jemná membrána, – poslední vrstva – která zabraňuje v případě velkého přílivu tekutiny přetečení před jejím vsáknutím. Tato vrstva je vyrobena z materiálu, který se při vyšší teplotě smršťuje a odděluje od okrajů kalhotek. Toto pak způsobuje přetečení na lemu, protože to je jediná cesta, kam může ještě nevsáklá tekutina uniknout.
Výsledok vyššej teploty
Oddělená ochranná membrána od okraje lze zjistit hmatem. Oddělení označené na obrázku vzniklo vyšší teplotou než 40°.

Při správné péči ti naše kalhotky vydrží tolik jako běžné spodní prádlo.

Přesunout se na začátek