Takto fungují

REVOLUCE V MENSTRUACI

Uplynulo téměř 140 let, co německý stomatolog Franze Credit vymyslel dámské vložky a 90 let od doby, co se objevily první tampony. Umíš si představit, jak těžko to ženy tehdy akceptovaly? Je čas, abychom si zvykli na něco nového, bezpečnější, zdravější a ekologištějšího!

Představ si klasické kalhotky, které plní stejnou funkci jako vložka.

Je to Super

Na rozdíl od jiných menstruačních kalhotek, které jsou na trhu, a které jsou pouze nepromokavé a ne absorpční, naše PERTIES vynikají speciálními vlastnostmi a mohou zcela nahradit hygienické vložky. Vše do nich vsákne díky 3 až 5 vrstvám. Při nošení se v nich cítíš jako v běžné spodním prádle a necítíš žádnou vlhkost či dotyk s tekutinou. Jsou vysoce absorpční, dobře se perou a rychle schnou. Pokud si je vybereš namísto klasických menstruačních potřeb, budeš mít jistotu, že se vyhneš nepříjemným chemikáliím v nich a že nebudeš mít nepříjemný pocit z tvrdých vložek.

Ženy menstruují průměrně od 13 do 52 let. Během jedné periody žena ztratí 20 až 80 mililitrů krve a spotřebuje asi 20 tamponů. To je zhruba 15 000 až 20 000 vložek či tampónů za celý život! Tedy každá žena ročně produkuje až 2,5 kg odpadu, což je za život spolu až 100 kg nerecyklovatelného odpadu. S menstruačními kalhotkami budeme všechny produkovat méně plastového odpadu a pomůžeme naší planetě.
Neznášam vložky a tampóny - milujem menštruačné nohavičky Perties

Přispěj i ty ke snížení odpadu. Odmítni chemií napuštěné vložky. Pokud chceš vědět, jak jsou vložky a tampony ženskému zdraví škodlivé, přečti si článek (portál Badatel):
Varovanie pre ženy: Väčšina vložiek a tampónov má jeden vážny problém. Vybíráme z něj:

Podle zveřejněných zjištění mohou být dioxiny (obsažené ve vložkách a tamponech) odpovědné za:

  • abnormální růst tkání v břišní dutině a reprodukčních orgánech
  • abnormální růst buněk v celém těle
  • potlačení imunitního systému
  • narušování hormonálního a endokrinního systému
zavěs je na hřebík
PERTIES

Jak SE POUŽÍVAJÍ

Bez vložek a bez tamponů

Kalhotky PERTIES se používají bez jakýchkoliv dalších hygienických výrobků. Dokáží absorbovat až 8 tamponů, a to v závislosti na modelu, a dokáží tě udržet v suchu až 8 hodin. Vyber si vhodný typ podle síly svých dní. Doporučujeme testovat kalhotky v době kdy si v pohodlí domova.

S tamponem nebo vložkou

Pokud se i přesto bojíš, můžeš mít kalhotky PERTIES spolu s vložkou nebo tampónem – pro jistotu.

V noci

V noci spi v kalhotkách PERTIES s trojnásobnou absorpcí a s vysokou výstelkou, která zasahuje vzadu až po okraj kalhotek, a tak zabrání skvrnám na posteli. Můžeš v nich spát i 10 hodin.

Při sportu
Pokud budeš nosit kalhotky PERTIES během sportování se budeš cítit pohodlně a zbavíš se nepříjemného pocitu z vložek. Pro vyšší bezpečnost můžeš kalhotky kombinovat s tampony.
Mimo času menstruace

Kalhotky PERTIES můžeš nosit i mimo periody na absorpci potu, výtoků či nechtěného úniku moči.

Praní

Doporučujeme nové kalhotky nejdříve vyprat, aby se aktivovala absorpční vrstva. Kalhotky hned po použití opláchni ve studené vodě (ne v teplé nebo horké, aby se krev nesrazila). Potom per v pračce na 40 stupňů (spolu s ostatním prádlem). Nepoužívej kosmetické ani žlučové mýdlo. Žádná aviváž, žádné bělení ani žehlení, nesušit v sušičce. Nech je vyschnout otočené naruby na vzduchu, ale ne na radiátoru.

Přesunout se na začátek